Filmy śledczy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śledczy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W tajnym biurze NCIS w Los Angeles pracują agenci o wyjątkowych talentach. Są wśród nich: Callen (którego talent do pracy jako tajniak jest legendarny), Sam Hanna (były członek elitarnej jednostki SEAL, ekspert w sprawach dotyczących Bliskiego Wschodu, płynnie mówiący po arabsku), Nate (psycholog) oraz Kensi (agentka śledcza). Razem pracują nad sprawami, w które w jakiś sposób są zaangażowani - lub zamieszani - członkowie Marynarki USA.

Reacher

7,1
Kiedy Jack Reacher, były oficer żandarmerii wojskowej, zostaje aresztowany za morderstwo, którego nie popełnił, zostaje bohaterem spisku pełnego skorumpowanych policjantów, podejrzanych biznesmenów oraz wyrachowanych polityków. Poznając Margrave w stanie Georgia, Jack musi polegać na sobie. Pierwszy sezon serialu Reacher oparty jest na bestsellerowej powieści Lee Childa pt. „Poziomy śmierci”.
Śledczy Wierzbowski (Ireneusz Czop) – samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry’ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia (Arkadiusz Jakubik), chorobliwie przesądnego specjalisty od... papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet, któremu nikt nie wróży powodzenia, szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana (Zbigniew Zamachowski) – który pechowo zastrzelił niewierną żonę (Izabela Kuna) i jej kochanka (Leszek Lichota). Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać…


Latarnik morski Kawanias był przed laty kasjerem bankowym zakochanym po uszy w uroczej Melanii. Przebywając w samotności, poświęca nadmiar wolnego czasu na swoją pasję – studiowanie kryminologii. Pewnego dnia w latarni Kawaniasa zjawia się detektyw Marac, ścigający groźnego przestępcę Testona…
Latem 1977 roku, emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii amerykańskiej telewizji. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie sposobu myślenia człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy za nadużycia władzy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę jak wiele mają do zyskania lub stracenia – w tej potyczce tylko jeden mógł odejść w glorii chwały. Ich legendarna telewizyjna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu, jak również oblicze polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie, a być może były zaskoczeniem również dla samego Nixona.
Świeżo upieczona agentka FBI - Rebecca Locke, dołącza do VCU ("Violent Crimes Unit") - Jednostki Przęstępstw Brutalnych. Zastępuje tam zmarłego członka wydziału. Okazuje się być genialną śledczą. Posiada jednak pewien sekret, który zna tylko dowódca jednostki Webster: Rebecca, gdy miała 10 lat, została porwana i była więziona przez 18 miesięcy. Nikt jej nie uratował. Wydostała się sama. Webster wykorzystuje jej przeżycia by znaleźć brutalnych przestępców.
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.

Epidemia

6,6
Mieszkańców kalifornijskiego misteczka atakuje epidemia śmiertelnej choroby. Jak się okazuje, w posiadaniu szczepionki przeciwko tajemniczej chorobie znajduje się amerykańska armia. Jej przedstawiciele nie zgadzając się jednak na użycie leku. Czy oznacza to wyrok śmierci dla mieszkańców miasteczka?

Plaga

6,3
Katherine Winter (Hilary Swank) nie wierzy w cuda - ufa tylko faktom. W przeszłości była pastorem, ale wystąpiła z Kościoła po tym, jak jej rodzina zginęła w tragicznych okolicznościach. Odtąd szuka już odpowiedzi na swoje pytania nie w modlitwie, ale w badaniach naukowych. Jako profesor uniwersytecki stała się wybitną demaskatorką rzekomych cudów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…